In mijn lessen Engels probeer ik deze wereldtaal te verbinden aan actuele thema’s die voor mensen over de hele wereld spelen, en ook onze leerlingen aangaan; van milieuproblematiek tot socialmediaverslaving, van automatisering en kinderarbeid tot Brexit. Leerlingen leren nieuwe woorden door ze “in het wild” te zien en zo connecties te leggen met het echte leven, en ze leren ook empathie krijgen voor mensen die anders zijn dan zij. Die verbinding maken in de hersenen kan alleen als leerlingen met plezier naar een les komen, als ze vrij zijn van stress, en als ze een goed verhaal horen. Dat is de essentie van mijn lessen – een welkome, ongedwongen sfeer waarin ruimte is voor een lolletje en nieuwsgierigheid, maar waar de taal en het verhaal daaromheen centraal staan.

– Jurriaan Mors, docent Engels